Jesteś w: Start > Projekty > Granty badawcze
 
Newsletter
Newsletter
(Required)
Zaloguj


Zapomniałeś hasła?
 

Granty badawcze

Tutaj możesz znaleźć listę grantów badawczych, które otrzymaliśmy i realizowaliśmy w ostatnich latach

Ventures/2008-1/3
Projekt badawczy pod tytułem "Szacowanie rozmiaru oprogramowania we wstępnych fazach projektów informatycznych" realizowany w ramach programu VENTURES Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Celem projektu jest opracowanie metody szacowania rozmiaru i pracochłonności oprogramowania, którą będzie można wykorzystywać na wczesnych etapach projektów informatycznych.
Praca badawcza N516 001 31/0269
Celem projektu było opracowanie metod związanych z inżynierią wymagań dotyczących wykorzystania przypadków użycia do generowania testów akceptacyjnych oraz szacowania pracochłonności. Wymagania funkcjonalne, jako specyfikacja budowanego systemu, mają bardzo szerokie zastosowanie w projektach informatycznych. Są m.in. podstawą do tworzenia testów akceptacyjnych i szacowania pracochłonności. W ramach grantu opracowano metody (oraz mechanizmy), które pozwolą na podstawie przypadków użycia generować automatyczne skrypty testowe oraz wspomagać szacowanie pracochłonności. Stanowią ono istotne wsparcie dla metodyki XPrince opracowanej i nadal rozwijanej w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej, która stawia sobie za cel równoważenie zwinności i dyscypliny w projektach informatycznych.
Grant badawczy BW 91/0
 
Praca badawcza 4 T11F 001 23
Celem badań miało być uzyskanie ilościowej charakterystyki praktyk związanych z XP, czyli praktyk wchodzących w skład XP i ich alternatyw. Na tej podstawie chcieliśmy sformułować lekką i elastyczną metodykę wytwarzania oprogramowania spełniającą wymogi ISO 9001:2000 i SW-CMMI (SW-CMMI jest to fragment modelu CMM Integration odnoszący się do budowy oprogramowania). Głównymi beneficjantami tych badań miały być małe i średnie organizacje programistyczne zainteresowane nie tylko uzyskaniem samych certyfikatów ISO i CMMI, ale faktyczną poprawą procesów wytwarzania oprogramowania.
Wspierać najlepszych, aby mogli stać się jeszcze lepsi